27.05.2012

Pierwsza "Wyprawa Odkrywców" zaliczona

"Wyprawy Odkrywców" jest to seria gier terenowych tworzona na terenie Dolnego Śląska. Tą grę zaczęliśmy na przyklasztornym parkingu w Bagnie (obecnie znajduje się na tym terenie Seminarium Duchowne Salwatorianów), czas przejścia zaproponowanej trasy to około 30 minut - chyba, że mamy jakiś ogromny problem z hasłem - na szczęście Nam pomógł furtianin.

Więc zaczynamy:

Mapa wydrukowana, drugą narysował Kuba


"Wejdź między obie figury
i na litery popatrz z góry"

długo się naszukaliśmy :) :)
a w czasie szukania tych liter, ćwiczylismy miny



"Spójrz na lewo wędrowcze drogi
i pod wielkie drzewo niech niosą Cię nogi
Tam ... płaczący gałęzie rozkłada
i spełnienie życzeń zapowiada"

Najgorzej jak człowiek nie zna się na roślinności, więc co to za drzewo 3 literowe z płaczącymi galęziami" - rzeczywiście przestrzeń pod jego koroną robi niesamowite wrażenie, jakbyśmy się znajdowali pod wielkim parasolem. Odpowiedź była prosta, nawet jeśli ktoś nie zna się na roślinności - trzeba tylko tak jak mówią twórcy wyprawy rozglądać się dookoła - my początkowo nie obeszliśmy całego drzewa, a jak się potem okazało to tam można było znaleść rozwiązanie zagadki


więc nie jest to Iwa, nie jest co Cis a jest to


"stąd widzisz cztery ......
i dwa oblicza co skamieniały
Ten łuk dla cesarza Wilhelma stworzony był
lecz wojna te plany obróciła w pył"

a po rozwiązaniu wszystkich wierszowanych zagadek czeka na Nas skarb, mimo że mieliśmy małe problemy z 2 hasłami - łaskawy furtianin nam pomógł i na końcu przybił skarb, także pierwsza wyprawa zaliczona, teraz planujemy kolejną.


Poniżej jeszcze kilka zdjęć z wyprawy - pamiętając ten park sprzed 5 lat, jako dokumentalista konserwator zabytków stwierdzam, że rewitalizacja tego miejsca przyniosła wspaniałe efekty



a tu coś dla historyków i nie tylko, dobrze że Właściciele tego obiektu nie zatuszowali tego Orła - jak powiedział furtianin: to dlatego, że Polacy często zapominają o przeszłości, a większość dzieci nie wie, że w pewnym okresie historii naszego Państwa Orzeł był bez korony.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz